Przydatne aplikacje do podróży po UE

05 gru 2022
9 minut na przeczytanie

Spędzenie wakacji lub weekendu w Unii Europejskiej to niedroga okazja, aby oderwać się od problemów i zobaczyć świat. Dziś na wyjazdy do większości krajów wystarczy mieć tylko paszport biometryczny bez dodatkowego przetwarzania wiz turystycznych. Aby podróż była jak najbardziej komfortowa, należy wcześniej przygotować listę kontrolną wniosków, aby mieć gwarancję komfortowej podróży.

Zastanówmy się bardziej szczegółowo, jak szybko i wygodnie zarezerwować bilety, hotel, wybrać aplikacje mobilne do prawidłowego korzystania z transportu publicznego za granicą.

Booking.com

Najpopularniejsza aplikacja wśród podróżników. Usługa pozwala szybko i łatwo zamówić bilety lotnicze, zarezerwować pokój w hotelu czy skorzystać z car sharingu (wypożyczania samochodów). Do wyboru są setki miejsc docelowych z filtrami opartymi na cenie, udogodnieniach i okresie planowanej podróży.

Informacje o zrealizowanej rezerwacji są przechowywane na Twoim własnym koncie. Płatności można dokonać natychmiast lub po zameldowaniu się w hotelu. Podczas wypełniania informacji o podróżnych możesz podać nie tylko swoje dane, ale także dane osób trzecich (na przykład podczas rejestracji prezentu). Jeśli plany się zmieniły i musisz anulować zamówienie, taka opcja jest dostępna również na Twoim koncie osobistym. W większości przypadków dodatkowa opłata (kara) nie jest potrącana.

Aviasales

Znana usługa rezerwacji biletów lotniczych z wygodnym wyborem lotów według kategorii cenowej, przewoźnika i czasu trwania lotu. Istnieje możliwość zbudowania własnej trasy z wyborem punktów przesiadkowych oraz rezerwacji pokoju hotelowego.

Serwis działa od 2007 roku. Interfejs programu jest przejrzysty, łatwy w obsłudze dla użytkowników. Możesz wcześniej wprowadzić dane paszportowe na swoim koncie osobistym, aby wygodniej kupić bilet.

Busfor

Aplikacja nadaje się do podróży w przypadku braku bezpośrednich lotów lub jeśli chcesz podróżować autobusem. Zasada rezerwacji jest taka sama jak przy zakupie biletów lotniczych: wybierany jest kierunek, godzina, segment cenowy, wskazane są dane pasażera i płatność. Istnieje również możliwość podglądu dostępnych udogodnień, w tym dostępności Wi-Fi, toalet, wody, kawy i przekąsek.

Cała trasa jest również dostępna do wglądu. Na przykład pięcioosobowa kompania może wyjechać nie tylko z Kijowa, ale zatrzymać się na trasie we Lwowie, Winnicy lub innym mieście Ukrainy (ze względu na skrócenie podróży cena biletu również może zostać obniżona). Nie trzeba drukować biletów, wystarczy mieć wersję elektroniczną i dowód osobisty.

Couchsurfing

Podróżni często mają trudności z wyborem noclegu podczas wyjazdów. Jest to szczególnie istotne w przypadku ograniczonego budżetu. Aplikacja pozwala na znalezienie darmowego noclegu oraz nawiązanie nowych znajomości za granicą. Cudzoziemcy z kolei chętnie pomagają w zamian za ogólną rozrywkę i komunikację. Miejscowi pomogą Ci również poznać lokalną kulturę i kuchnię, która nie jest popularna wśród turystów.

Uber

Taksówki działają w ponad 400 krajach. Aplikacja pozwala wybrać samochód innej klasy, kategorii cenowej i zapłacić za przejazd gotówką lub kartą bankową. Główną zaletą jest wszechstronność. Korzystanie tylko z jednej usługi na wyjazdy turystyczne lub służbowe pozwoli zaoszczędzić czas i miejsce w pamięci smartfona.

Wszystkie dane użytkownika w programie są chronione. Istnieją programy ubezpieczeniowe dla pasażerów na wypadek wypadków drogowych.

Maps.me

Nowy kraj i teren to dla obcokrajowców prawdziwa przygoda. Nie zawsze udaje się znaleźć zabytek kultury, aptekę, bankomat czy po prostu sklep spożywczy. Program pozwala szybko odnaleźć się w nowym mieście, nawet jeśli nie ma dostępu do Internetu.

Dostępnych jest kilka języków interfejsu, w tym angielski, ukraiński, arabski, słowacki, hiszpański i inne.

Planista miasta

Usługa jest programem transportu publicznego dla dużych miast. Aplikacja pozwoli na skonstruowanie optymalnej trasy w zależności od miejsca wyjazdu i przyjazdu, korków i rozkładu jazdy. Dla wygody użytkowników wskazana jest liczba autobusów, minibusów oraz przybliżona odległość przejazdu.